PSIČKA LOONA V 1. RAZREDU

Če misliš, da psi ne znajo šteti,

poskusi v žep spraviti tri pasje kekse

in mu ponuditi samo dva.

(Phil Pastoret)

V torek, 3. 10. 2023, je prvošolce OŠ Miren obiskala prav posebna gostja, ki je učencem pokazala, da ljudje nismo edina bitja na tem planetu, ki se lahko marsičesa naučimo. Učenci so se za prihod gostje morali še posebej potruditi in obljubiti, da bodo upoštevali vsa navodila njene skrbnice. Ob vstopu kosmate obiskovalke v naš razred so bili učenci vidno navdušeni, na njihovih obrazih so žareli veliki nasmeški. Gospa Alenka Humar in njena terapevtska psička, ki prihajata iz Zavoda PET, sta nas obiskali z namenom, da učencem pokažeta česa vse se je Loona naučila in kako se z njeno pomočjo na zabaven način lahko učijo tudi učenci v šoli. Šolska ura je bila zelo zanimiva, saj so bili učenci ves čas aktivno vključeni v delo. Naučili so se tudi marsikaj novega o terapevtskem psu. S pomočjo psičke so se razgibali, reševali uganke in opravljali različne druge naloge, ki jih je zanje pripravila. Učenci so razvijali in poglabljali tudi svoj odnos do živali.

Takšnih obiskov in učnih ur si zagotovo še želimo. Do ponovnega snidenja s psičko pa nam ostajajo čudoviti spomini, zabeleženi v fotografiji.  

Zapisala: Nejka Krpan

Dostopnost