Požarna vaja na POŠ Kostanjevica na Krasu

Oktober je mesec požarne varnosti, tako smo v sredo, 18. 10. 2023, imeli na naši šoli evakuacijo. Naše skupno druženje z gasilci PGD Kostanjevica na Krasu se je pričelo s požarno vajo ob 10.00. V manj kot dveh minutah smo učenci skupaj z učiteljicami ter hišnikom zapustili šolo po najkrajši možni poti in se varno zbrali na zbirnem mestu na šolskem dvorišču. Slišali smo tudi zvok sirene. Po predhodnem dogovoru z gasilcem je v šoli na stopnišču ostal en učenec. Gasilci so z gasilskim vozilom prispeli na šolsko dvorišče, z gasilskim tovornjakom pa do dvoriščnih vrat ter pričeli z reševanjem. Pozorno smo jih opazovali pri njihovem delu in bili veseli, ko so iz šole na nosilih prinesli »pogrešanega« učenca.

Po uspešni požarni vaji je sledil prikaz gasilskega vozila, opreme, pripomočkov za gašenje ter gašenje, učenci so tudi špricali vodo z gasilsko cevjo. Sledila je skupna analiza požarne vaje, pospravilo opreme in skupna gasilska fotografija.

Vsem gasilcem PGD Kostanjevica na Krasu se lepo zahvaljujemo za zanimiv dan in sodelovanje.

Učenci in učiteljice POŠ Kostanjevica na Krasu

   
   
Dostopnost