PISMO PRESENEČENJA v 1., 2. in 3. razredu matične šole

V okviru Projekta Naša mala knjižnica smo pred 1. novembrom, dnevom spomina na mrtve, prebrali zgodbo »Kje se skriva Lucijan?.« Napisala jo je hrvaška pisateljica Iva Bezenović Haydon.

Knjiga pripoveduje o deklici, ki je izgubila svojega brata, in njeni materi. Lucijan ostaja v njunih srcih in je vedno z njima. Mama deklici pove, da tudi kadar se zdi, da ga nikjer ni in ga ne more videti, je povsod in v vsem okrog nje. Začuti ga lahko v jutranji rosi, v dežju, v glasbi …

Vsebina knjige nas je prevzela. Pisateljici smo napisali, da nam je bila zelo všeč, kljub temu, da je vsebina knjige žalostna. Nagradila nas je s pismom presenečenja, ki ga je napisala v hrvaškem in slovenskem jeziku. Prilepili smo ga v učilnici in se preizkušamo v branju v obeh jezikih. Zaključila je z mislijo, da moramo verjeti, da nas po žalostnih dogodkih gotovo čakajo novi, ob katerimi bomo gradili lepše spomine – vesele, zabavne in srečne.

Zapisala: Lučana Petrovčič

Dostopnost