PRAZNIK ČRK V 2. RAZREDU V MIRNU

Hura, sedaj poznamo vse male tiskane črke! Ta poseben dogodek smo letos popestrili s peko piškotov v obliki črk. Naša kuharica, gospa Herta Brisko, nam je pri tem pomagala. Prijazno nas je sprejela v kuhinji, nam zmesila testo, dala kuharske kape in prepustila oblikovanju, krašenju in domišljiji. Vsak učenec je iz testa oblikoval svoje ime in priimek. Pri tem smo pazili na uporabo velike začetnice. Črke smo okrasili s sladkimi in malo manj zdravimi okraski, da pa se zavedamo pomena zdrave prehrane smo nekaterim piškotom dodali le oreščke. Ko so bile črke oz. naša imena in priimki – piškotki spečeni, so nam bili tako všeč, da nikomur niti na pamet ni padlo, da bi jih pojedel.

Gospe Herti še enkrat hvala za prijaznost ter poučen in zanimiv dan.

Učenci 2. razreda in učiteljica Lučana Petrovčič

Dostopnost