BENETKE IN BENEŠKA LAGUNA

V soboto, 23. 3. 2024, smo se z učenci, ki obiskujejo neobvezni ali obvezni izbirni predmet – Italijanščina, odpravili na izlet v Benetke. Ob 7.00 zjutraj smo se, polni pričakovanja, vkrcali na avtobus, ki nas je po avtocesti varno popeljal proti Punta Sabbione. Pot je minila hitro, saj smo od vodičke izvedeli marsikaj zanimivega o nastanku Beneške lagune in mesta samega. Kot bi mignil smo bili na vstopni točki, kjer nas je že čakala ladjica. Najprej smo se odpravili na  otok Murano, ki je znan po izdelavi muranskega stekla. Na predstavitvi v lokalni delavnici smo spoznali dva načina oblikovanja steklenih izdelkov, ki nastajajo bodisi s pihanjem, bodisi s kiparjenjem. Ladjica nas je nato peljala v Benetke. Mesto je znano po številnih mostovih, ki prečkajo znamenite kanale. Na sprehodu po ozkih ulicah smo lahko občudovali pročelja starih hiš in gondole, ki so mirno drsele po vodni gladini. Pot nas je vodila čez prekrasen most Rialto, ki se vzpenja čez glavno vodno ulico – Canal Grande, preko tržnice, kjer smo doživeli trgovski vrvež in imeli na voljo nekaj  prostega časa za nakupe. Nato smo nadaljevali do osrčja Benetk – Markovega trga. Tu smo lahko občudovali čudovite  zgodovinske znamenitosti: Doževo palačo, trg Sv. Marka z istoimensko baziliko, ki združuje elemente različnih umetnostnih stilov in urni stolp. Čas je hitro minil in mimo Mosta vzdihljajev smo se odpravili proti pristanišču od koder smo se z barčico vrnili na izhodiščno točko – Punta Sabbione. Čakala nas je še vožnja proti domu, kamor smo se polni vtisov vrnili ob 19.00.

Zapisala: Andreja Levstik

Dostopnost