SPREHOD PO VESOLJU

V ponedeljek, 2. 10. 2023, je Podružnično šolo Bilje obiskala astronomka ga. Tina Hajdinjak Skrzypiec in nas popeljala na sprehod po vesolju. Učenci so izvedeli veliko novih podatkov o planetih, zvezdah, lunah, galaksijah… Praktično smo ugotavljali spremembe, ki so povezane z gibanjem Zemlje okoli svoje osi (dan, noč, letni časi). Čeprav je bilo veliko podatkov zahtevnih, je med učenci vzbudila zanimanje za raziskovanje. Tako so se začela porajati vprašanja: Zakaj so planeti okrogli? Kako zvezde umrejo? Ali eksplozoja zvezde lahko povzroči potres? Nazadnje smo si ogledali tudi Sonce in Sončeve pege s profesionalnim teleskopom. Ga. Tina pa nas je opozorila tudi na varnost pri opazovanje Sonca, saj le-to lahko povzroči trajne poškodbe oči, če ga opazujemo s prostim očesom.

Ge. Tini Hajdinjak Skrzypiec in KTD Zarja se iskreno zahvaljujemo za čas in obisk na naši šoli.

Zapisala: Tjaša Močnik

Dostopnost