KAMIŠIBAJ RADOVEDNI MAVRIČNI BALON

»POJDI KAMORKOLI, POJDI VSEPOVSOD,
A V SVOJEM SRCU GRADI SI PRIJATELJSTVO.«

V okviru Tedna otroka nas je v torek, 3. 10 2023, na Podružnični šoli Bilje obiskala kamišibajkarka Metka Serženta. Učenci 1., 2. in 3. razreda so prisluhnili njeni avtorski zgodbi z naslovom Radovedni mavrični balon. Zgodba ima poučno vsebino saj govori o pomenu prijateljstva. Preko pripovedovane zgodbe je stekel pogovor tudi o hobijih in radovednosti. Metka je učence spodbudila naj bodo ustvarjalni in naj raziskujejo tisto, kar jih zanima.

Učencem je uvodoma predstavila kamišibaj (jap. kami: papir, šibaj: gledališče) in jim povedala, da je to pripovedovanje zgodb ob slikah. Slike (ilustracije) so vložene v lesen oder, imenovan butaj. Pripovedovalec (kamišibajkar) ob pripovedovanju menja slike, ki prikazujejo dogajanje v zgodbi.Nekoč se je kamišibajkar pripeljal s kolesom. Na prtljažniku je imel pritrjen lesen oder, pod katerim so bili predali za sladkarije. Na svoj prihod je  opozoril z udarjanjem dveh paličic drugo ob drugo. Kmalu se je okrog njega zbrala množica otrok in krajanov. Za drobiž so si kupili sladkarijo in ogled predstave.

Ge. Metki se iskreno zahvaljujemo za čas in prijetno druženje ob njenem mavričnem balonu.

Zapisala: Tjaša Močnik

Dostopnost