Podružnična šola Bilje na 33. tradicionalnem likovnem Extemporu OŠ Šempas

V petek, 6. 10. 2023 so se trije učenci 5.b razreda POŠ Bilje udeležili likovnega extempora, ki je letos potekal pri cerkvi sv. Mihaela v Šmihelu.  Ema Podbršček, Zoe Petrovčič in Maj Dolinar so ustvarjali na temo Razgledi pod mentorstvom učiteljice Lilijane Kavčič

Unescov projekt Likovni extempore poudarja sodelovanje v duhu kulture miru in nenasilja, strpnosti in sodelovanja, sprejemanja drugačnosti, v skrbi za osebnostni razvoj vsakega posameznika in za ohranitev naravne in kulturne dediščine.

Učenci so spoznavali kulturno in naravno dediščino kraja, posebnosti krajine in arhitekture ter modernejše tokove v likovnem ustvarjanju.

Medsebojno so se spoznavali in družili z učenci in dijaki ostalih osnovnih ter srednjih šol, z učenci šol s prilagojenim programom ter se tako navajali na sprejemanje drugačnosti in medsebojno sodelovanje.

Učencem ter mentorici čestitamo za prejeta priznanja!

Zapisala: Matejka Bavčar

Dostopnost