Unescov projekt: UČENEC POUČUJE

Mednarodni dan učitelja smo na Podružnični šoli Bilje obeležili v sklopu Unescovega projekta Učenec poučuje.

Letošnja tema je bila DEDIŠČINA NAŠEGA KRAJA.

Najprej so se v učiteljski vlogi preizkusili učenci 1. razreda ter ostale šolarje naučili pesmico Štrukil bukil. To je pesmica, ki jo je naši učiteljici Mateji pela nona in jo vsako leto zapoje svojim učencem.

Nato pa so učenci 5.razreda predstavili prisotnim SVILOGOJSTVO NA GORIŠKEM. Prav zanimivo jih je bilo poslušati o tem, kako je sviloprejstvo prišlo v naše kraje iz daljnje Kitajske. V pomoč jim je bila knjiga Vesne Mie Ipavec Murve in kavalirji. “Kavalirji” so bili narečna beseda za gosenice sviloprejke, ki so dvigale kot konji (I cavalieri – italijanska konjenica).

“Mladi učitelji” so ob koncu pouka povedali, da jim je bilo učiteljevanje všeč in da bi to večkrat ponovili.

Zapisala: Matejka Bavčar, šolski koordinator Unesca

Dostopnost