VARNO V PROMETU S POLICISTKO NEJO

V mesecu oktobru se pri pouku vsako leto posvečamo temi o prometni varnosti. Prvošolci se tako ozaveščajo, učijo in pridobivajo znanje o tem, kaj lahko sami storijo, da bodo v prometu čim bolj varni. Letos nam je pri učenju na pomoč priskočila tudi policistka Neja s Policijske upravne enote Nova Gorica. Učencem je predstavila osnovna pravila, ki jih mora upoštevati vsak otrok, ki je v prometu udeležen ali kot pešec ali kot kolesar. Skupaj s policistko smo se odpravili tudi na krajši sprehod v bližnjo okolico šole. Med sprehodom je aktivno opazovala učence in jih sproti opozarjala na nepravilnosti med hojo po pločniku. Učenci so se v njeni prisotnosti preizkusili tudi v pravilnem prečkanju ceste. Učenci so v poklon prejeli kresničko, s pomočjo katere bodo v prometu še bolj vidni.

Zapisala: Nejka Krpan

Dostopnost