OBISKAL NAS JE BOŠTJAN GORENC – PIŽAMA 🗓

Napovedano Kaj se dogaja

» Bilje, hvala za bedeče občinstvo!

Naj se iskrice v otroških pogledih še naprej svetlikajo ob zgodbah.«

Boštjan Gorenc – Pižama

V sodelovanju s Kulturno turističnim društvom Zarja Bilje, nas je v petek, 10. 11. 2023 obiskal priljubljeni slovenski pisatelj, komik, igralec, prevajalec in raper Boštjan Gorenc – Pižama  

Z nastopom je našim učencem pokazal, kako je lahko literatura tudi zabavna. S pesmijo Kaj se skriva očku v glavi nas je popeljal na nenavadno popotovanje v kosmato domišljijsko pokrajino, v kateri lahko živijo mini zmaj in medvedja družinica. Predstavil nam je slikanice  Si že kdaj poskusil luno?, Si že kdaj jezdil morskega konjička?, Botrovo darilo in Huda risinja. Predstavil se nam je tudi kot prevajalec s knjigami Pasji mož in Kapitan Gatnik.  Doživeto nam je povedal zgodbo o pozabljivi kapici. Nazadnje je tudi tvoril nekaj rim o prihodu v Bilje in nam razložil od kje je sploh dobil vzdevek Pižama. O tem, da so otroci v njegovi družbi iskreno uživali, priča tudi to, da so ob zaključku nastopa vsi nestrpno čakali na njegov avtogram. 

KTD Zarja se iskreno zahvaljujemo za vsakoletno sodelovanje pri obisku slovenskih ustvarjalcev na naši šoli.

Zapisala: Tjaša Močnik

Dostopnost