FRANCE PREŠEREN NAS SPREMLJA PRI URAH ITALIJANŠČINE 8. RAZREDA IN V PODALJŠANEM BIVANJU 4. RAZREDA

Letos so učenci osmih razredov, ki obiskujejo obvezni izbirni predmet italijanščina, vključeni v projekt eTwinninga na temo dr. France Prešeren. Skupaj z ostalimi učenci iz Italije, Latvije in Turčije beremo pesnikovo poezijo in ustvarjamo različne izdelke. Pri urah italijanščine beremo tako v slovenskem kot v italijanskem jeziku in pri tem veliko pridobivamo na govornem področju. V teh dneh smo prebrali poezijo V spomin Andreju Smoletu in se pogovarjali o prijateljstvu ter Slovo od mladosti in razmišljali o tem, kaj nas v tem obdobju osrečuje. Učenci z radovednostjo pristopijo k branju poezije in na ta način bogatijo svoje besedišče italijanskega jezika.

V podaljšanem bivanju 4. razreda smo ravno tako prebrali obe pesmi in razmišljali ter ustvarjali na temo prijateljstva in mladosti. Učenke so zapisale, kako dojemajo prijateljstvo, narisale pa so tudi, kako dojemajo mladost. Nastali so čudoviti izdelki, ki jih lahko najdete spodaj.

Zapisali: Helena Pikula in Katarina Čotar

Dostopnost