ZOOM SREČANJE Z USTVARJALCEM ALBERTOM LOTOM

V okviru projekta Naša mala knjižnica so drugošolci izdelali spominski kolaž in dobili posebno nagrado. Obiskala naj bi jih hrvaška ilustratorka Hana Tintor. Nagrada je veljala za učence 1., 2. in 3. razreda, torej za vse tri razrede, ki so v letošnjem šolskem letu vključeni v projekt. Žal je ilustratorka zbolela, zato so nam ponudili zoom srečanje z italijanskim ustvarjalcem Albertom Lotom. Srečanju smo se pridružili učenci 2. in 3. razreda. G. Alberto je napisal in ilustriral knjigo Ujel sem škrata, ki smo jo obravnavali pri pouku, v Ustvarjalniku pa reševali zanimive naloge. Pokazal nam je skice, ki jih je naredil, ko še sploh ni vedel, kako se bo zgodba odvijala. Povedal je, da je kot otrok zelo veliko bral, listal je po knjigah in občudoval ilustracije in tudi sam zelo veliko risal. Nikoli ni obiskoval šole za ilustratorja, prvo knjigo je ilustriral šele pri 34 letih. Danes je star 39 let in je napisal in ilustriral osem knjig. Povedal je, da ideje črpa iz vsakdanjega življenja, ki jih dobi, ko se igra s sinom, ko z njim kaj bere, nekaj tudi iz svoje mladosti, ko je veliko časa preživljal z babico. Rad se smeje in »heca« s prijatelji, ga pa samota ne moti, celo rabi jo, kadar ustvarja. Ko dobi »pisateljsko blokado« se razjezi, globoko zadiha in nato nekaj časa ne razmišlja več o tem. Ko spet dobi »temo«, stečejo stvari same od sebe.

Hvaležni in veseli smo, da nam je KUD Sodobnost omogočilo, da smo lahko tik pred našim slovenskim kulturnim praznikom, spregovorili s pisateljem in ilustratorjem g. Albertom Lotom. Za ustvarjanje je navdahnil tudi nas.

Zapisala: Lučana Petrovčič

Dostopnost