FOOD IN SCHOOLS AND CLIMATE CHANGE – WHAT IS THE CONNECTION? I TAKE ACTION!

V torek, 6. 2. 2024, je v Kamniku na OŠ 27. julija potekalo uvodno strokovno srečanje učiteljev iz slovenskih osnovnih šol, ki so vključene v Erazmus Eko projekt FOOD IN SCHOOLS AND CLIMATE CHANGE – WHAT IS THE CONNECTION? I TAKE ACTION!, katerega del je tudi naša šola.

Cilji projekta so izobraževati in ozaveščati o tem, kakšen vpliv ima hrana na podnebne spremembe (vzgojitelji, učitelji, otroci, učenci); opozarjati na pomen vključevanja sezonsko in lokalno pridelane hrane na jedilnike v vrtcih in šolah; spodbujati ustanove k temu, da je vsaj en dan v tednu brezmesni dan; ozaveščati o tem, kakšne vplive imajo zavržki hrane na okolje; spodbujati k recikliranju ostankov hrane; naučiti mlade, da bodo imeli odgovoren odnos do hrane in okolja; deliti ideje in primere dobrih praks; sodelovati v aktivnostih z otroki in učenci; vključiti uporabo digitalne tehnologije.

Zapisala: Petra Tavčar Kristan

Dostopnost