Glasbeno potovanje po Ameriki

Koncert, ki pride k vam je cikel programov, ki pomagajo mladim poslušalcem približati glasbo s kakovostno živo izvedbo, izvajajo pa jih izbrani slovenski in tuji glasbeni umetniki. Tudi na OŠ Miren vsako leto gostimo vsaj enega od takšnih koncertov.

Učenci predmetne stopnje so v torek, 6. 2. 2024 poslušali zanimiv koncert z naslovom Glasbeno potovanje po Ameriki. K nam so prišli glasbeniki Aljoša Jurkošek (trobenta) ter brata Miha (kontrabas) in Leon Firšt (klavir). Na koncertu – muzikalnem galopu od severa do juga Amerik – so nas seznanili z zvočnostjo, karakteristikami in okoliščinami nastanka jazza, predstavili so nam značilna južnoameriška plesa, tango in samo ter pop-jazz stila country in blues. Zaigrali so nam odlomke iz najbolj znanih »klasičnih skladb« – Otožne rapsodije Georgea Gershwina in Simfonije št. 9, Antonina Dvořáka. Predstavili so nam tudi skladatelje različnih glasbenih obdobij ter improvizacijo.

Tako učenci kot tudi učitelji smo na koncertu uživali.

Zapisala: Minka Markič

Dostopnost