Učenci iz Bilj počastili dan kulture

V sredo, 7. 2. 2024 smo z učenci Podružnične Bilje imeli srečanje z  gospodom Radivojem Humarjem. Omenjen gospod je imel več let založbo in je velik poznavalec dr. Franceta Prešerna. Zanimal se je za ilustracije Prešernovih del.

Z učenci smo pripravili prireditev v Domu krajanov Negovana Nemca. Prireditev smo začeli s slovensko himno, nato smo zapeli še pesem Slovenec sem.

Za tem sem predstavil Radivoja Humarja, ki je predstavil Prešerna skozi zgodovino in njegovo delo. Učencem je pojasnil pesnitev Krst pri Savici. Sledilo je delo učencev. Ti so samostojno ustvarjali risbe na temo Krsta pri Savici. Pri tem so zelo uživali. 

Na koncu je Radivoj Humar podaril učencem natise knjig ter tudi učiteljem.

Za uspešno prireditev se iz srca zahvaljujem gospe Karli Žniderčič ter gospodu Radivoju Humarju, njemu pa še posebej zaradi knjig, katere je podaril Podružnici Bilje.

Zapisal: Andrej Vidmar

Dostopnost