MEDNARODNI DAN GOZDOV NA PODRUŽNICI BILJE

Pričenja se pomlad in drevesa slavijo svoj praznik – mednarodni dan gozdov.

Generalna skupščina Združenih narodov je leta 2012 razglasila 21. marec za mednarodni dan gozdov, dan promocije gozdov in ozaveščanja o pomenu in nujnosti trajnostne rabe vseh vrst gozdov. Letošnji mednarodni dan gozdov poteka pod geslom: “Gozdovi in inovacije – Nove rešitve za boljši svet”.

V 3. razredu smo se pogovorili o gozdnem bontonu in kako podnebne spremembe vplivajo na gozd.  Ugotovili smo, da podnebne spremembe že vplivajo tudi na izgled in zdravje slovenskih gozdov, saj so jih v preteklih letih prizadeli vetrolomi, žledolomi, požari in napadi podlubnikov. Naš planet se sooča z novimi razmerami, kot so višja povprečna temperatura zraka, mile zime, daljša obdobja brez dežja in neenakomerna razporeditev padavin. Na take spremenjene razmere se bodo morali prilagoditi tudi gozdovi.

Negujmo slovenske gozdove, saj so le zdravi gozdovi lahko kos izzivom podnebnih sprememb.

Zapisala: Tjaša Močnik

Dostopnost