USTVARJANJE Z GLINO

Le kdo ne pozna »frnaže« z visokim dimnikom v Biljah. Učenci naše šole zelo dobro vemo, da je le ta pomembna zapuščina naših prednikov, zato se trudimo ohranjati opekarsko tradicijo. Vsako leto sodelujemo z društvom keramikom Bilje in se preizkušamo v ustvarjanju z glino. V začetku marca so nas na šoli obiskale gospe Helena Tomažič, Miroslava Fon in Marjana Peric. Najprej smo ponovili osnovne pojme o pridobivanju gline in njenih izdelkih. Nato smo zavihali rokave in se lotili ustvarjanja. Z vztrajnostjo in potrpežljivostjo so nastali prelepi ptički, hiše, srčki, zajčki in obeski. Verjamemo, da bodo naše mame vesele darila ob materinskem prazniku.

Gospem iz društva keramikov Bilje najlepša hvala za pomoč, potrpežljivost in vse nasvete.

Zapisala: Nadja Ipavec Fabjan

Dostopnost