OBISK KMETIJE »PRI PETROVIH« V NARINU

Začetek pomladi je čas, ko se narava ponovno prebudi in zaživi. Tudi kmetije ponovno zaživijo, saj je potrebno marsikaj postoriti. Vse o življenju in delu na kmetiji so učenci podružnične šole Kostanjevica spoznali v začetku meseca aprila, ko smo se odpravili v Narin pri Pivki. Tam smo si ogledali in dodobra spoznali kmetijo »Pri Petrovih«. Vsem učencem bo zagotovo ostala v spominu črna kuhinja, stari delovni pripomočki, rutice in predpasniki, katere so si učenci nadeli. Najboljša dogodivščina pa je prav zagotovo bila peka kruha. S pomočjo spretnih rok gospe Majde, so učenci iz testa oblikovali vsak  svoj hlebček kruha, ki se je pekel v krušni peči. Pred odhodom domov je iz peči omamno zadišalo in to je pomenilo, da je kruhek pečen. Učenci so ponosno in z navdušenjem, vsak s svojim hlebcem kruha, zapustili kmetijo in komaj čakali, da bodo kruh lahko poskusili. Imeli smo se čudovito in komaj čakamo ponovnega obiska kmetije.

Napisala: Romina Spačal

Dostopnost