AKCIJA ZBIRANJA STAREGA PAPIRJA

Dan pred odhodom na prvomajske počitnice smo z učenci predmetne stopnje izvedli akcijo zbiranja starega papirja po celotni občini. Mesec dni pred zbiralno akcijo smo vse učence in lokalno skupnost pozvali, da po kleteh, omarah in podstrešjih pobrskajo za starimi časopisi, zvezki, odrabljenimi dokumenti in vsem ostalim, kar spada v zabojnik za zbiranje papirja. Na dan akcije so učenci od 6. – 9. razreda v dopoldanskem času pripravljene pakete prevzeli pred hišami po celotni občini Miren – Kostanjevica. Učenci so bili po občini razporejeni glede na svoj kraj bivanja in so tako delovali v svoji krajevni skupnosti. Pobran papir smo odvažali na tri glavna zbirna mesta – v Bilje, Miren in Kostanjevico na Krasu, kjer smo imeli za to pripravljene kontejnerje. Zbrali smo 8680 kg papirja. Denar, ki smo ga dobili z zbiralno akcijo, smo namenili šolskemu skladu. Učenci in učitelji Osnovne šole Miren se vsem občanom zahvaljujemo za pozitiven odziv. Zato bomo akcijo izpeljali tudi v prihodnjih letih.

Zapisal: Blaž Uršič

Dostopnost