Zlati bralci v Ljubljani

V četrtek, 23. maja 2024, smo se z učenci 9. razreda, ki so vseh devet let opravljali bralno značko, odpravili na nagradno prireditev v Ljubljano.
Ob prihodu v Ljubljano smo se ustavili na Prešernovem trgu, se podružili z vrstniki iz okoliških goriških šol, nato pa smo se odpravili v Cankarjev dom, kjer je potekala prireditev ob zaključku bralne značke v izvedbi Zveze prijateljev mladine.
Na OŠ Miren je bilo najvztrajnejših bralcev sedem in ti bodo za nagrado prejeli knjigo Lovra Matiča Mali črv Oto, ki so nam jo na prireditvi podrobneje predstavili. Program sta poleg voditelja Boštjana Gorenca – Pižame popestrila tudi raperja Um in Kuna, ki sta improvizirala s svojimi besedili in iskala ideje za svoj nastop kar med publiko.
Po prireditvi je bilo še nekaj prostega časa za sprehod po Ljubljani, potem pa smo se odpravili nazaj domov.

Vsem sedmim Zlatim bralcem iskreno čestitam in jim želim, da ohranijo lepo navado branja tudi naprej v življenju.Zapisala: Teja Volk

Dostopnost