OBISK PISATELJA BOŠTJANA GORENCA – PIŽAME

V petek, 10. 11., nas je tretjo šolsko uro obiskal legendarni Boštjan Gorenc – Pižama. Šolska avla je bila polna smeha učencev in učenk predmetne stopnje OŠ Miren. Pisatelj je znan tudi kot stand-up komik, prevajalec, pripovedovalec in – v zgodnjem ustvarjalnem obdobju – kot raper. Ves ta talent nam je pokazal preko njegovega nastopa. Na komičen način je razložil, zakaj je težko biti prevajalec, kako bi bilo, če bi bil France Prešeren raper, katera je pravzaprav naša prva pesniška zbirka, kaj nam zares sporoča knjiga Muca Copatarica in še ogromno drugih zanimivih stvari.

Za konec je učencem in učenkam pisatelj podal lepo sporočilo. Zaveda se, da so lahko določene knjige otrokom dolgočasne ali starinske.  A to ne pomeni, da so vse knjige takšne. Obstajajo knjige za vse okuse, knjige vseh tem, ki si jih človek lahko zamisli, tudi najbolj nenavadne. Enostavno pojdite v knjižnico, malo pobrskajte po policah ali vprašajte knjižničarko za nasvet in zagotovo se bo našla kakšna knjiga za vas!

Zapisala: Vanesa Vodovnik

Dostopnost