DAN ZEMLJE NA PODRUŽNICI BILJE

Zemlja je eden izmed planetov Osončja ter planet, na katerem se nahajata življenje, tekoča voda in človeštvo.

Po oddaljenosti od Sonca je tretji, po velikosti pa peti planet Sončevega sistema.

Zemlja se je oblikovala pred približno 4, 57 milijarde leti. 

Zemlja praznuje tudi svoj dan – DAN ZEMLJE. Praznovala ga je v ponedeljek, 22. aprila. Na ta dan so nam Evan, Loris, Ema in Amy predstavili tri različne dele sveta. Odpotovali smo 5 ur naprej, v Azijo in spoznali otočje v Indijskem oceanu – Maldive. Nato smo poleteli 6 ur nazaj, v Atlantski ocean in spoznali Dominikansko republiko. Nazadnje smo prileteli bližje Sloveniji in izvedeli veliko o Kanarskih otokih in Tenerifih. Učenci so tako širili spoznanja o drugačnih pokrajinah ter prepoznavali, poimenovali in primerjali različna živa bitja in okolja.

Zapisala: Tjaša Močnik

Dostopnost