PRVOŠOLCI PRAZNUJEJO DAN ZEMLJE

Ob Svetovnem dnevu Zemlje smo se v 1. razredu osredotočili predvsem na to, kako lahko vsak od nas prispeva k ohranjanju čistoče našega okolja. Preko zgodbice Deklica in mesto ter ob slikovnem gradivu o onesnaževanju planeta smo spoznali, kako sivo in grdo bo čez desetletja postalo naše okolje, če zanj ne bomo primerno skrbeli. Ker nam sive in temačne barve v knjigi niso bile prav nič všeč in ker so v nas vzbujale predvsem neprijetne občutke, smo se odločili, da se bomo preizkusili v recikliranju in izdelovanju nečesa novega iz odsluženih stvari.

Učenci so zato v šolo prinesli odpadne škatlice različnih oblik in velikosti. Namesto da bi škatlice odvrgli v smeti, so jih ponovno uporabili in z njihovo pomočjo izdelali domišljijske robote. Dela je bilo res veliko, ampak z vztrajnostjo in medsebojnim sodelovanjem so v učilnici ob koncu pouka učencem družbo delali edinstveni robotki.     

Zapisala: Nejka Krpan

Dostopnost