Z LADJO OKROG SVETA NA PODRUŽNICI BILJE

V četrtek, 25. 4. 2024, smo na Podružnici Bilje gostili g. Andreja Masilo, kapitana dolge plovbe, ki je svoj poklic opravljal kar 40 let. V tem času  je plul na 47  tovornih ladjah ter prepotoval cel Svet. G. Andrej je ob projekciji predstavil sebe, njegovo delo (delo na ladji) ter ob fotografskem gradivu opisal živali, celine, prekope, pirate ter druge zanimivosti, ki jih je doživel na morju. Povedal nam je tudi, da je v nastajanju tudi njegova knjiga o življenju na morju.

Učenci so pri tem spoznali, da smo ljudje, države in celine med seboj povezani in soodvisni. Širili so  spoznanja o drugačnih pokrajinah. Prepoznavali, poimenovali in primerjali so različna živa bitja in okolja.

Za konec smo mu v zahvalo zapeli pesem Rumena podmornica.

Gospodu Andreju se iskreno zahvaljujemo za obisk in upamo, da nas še kdaj obišče.

Zapisala: Tjaša Močnik

Dostopnost