PODNEBNI TEK

Otroci iz vrtca Bilje in Miren ter učenci razredne stopnje iz Bilj in Mirna so se v petek, 19. aprila 2024 podali na podnebni tek. Skupni cilj teka je osveščati vse nas o podnebnih spremembah, ki se dogajajo na našem planetu Zemlja. Naša dejanja so tista, ki vplivajo na podnebne spremembe. Same podnebne spremembe pa tudi vplivajo na naša življenja. Zavedati se moramo, da je potrebno živeti drugače, saj rezervnega planeta nimamo. Materi Zemlji pa moramo biti hvaležni za vse njeno bogastvo in veličastnost, ki nam jo vsak dan podarja.

Podnebni tek so otvorili drugošolci in četrtošolci iz Bilj, ki so se že ob 8.15 podali v Biljenske griče. Štafetno palico so nato predali vrtcu iz Bilj, ki je pretekel šolski okoliš ter travnike v bližini. Štafetna palica je nadaljevala pot s tretješolci po biljensko-orehovskem polju do Športnega parka Java v Orehovljah. Tam so jih že čakali petošolci na kolesih, ki so prekolesarili polje, vas Orehovlje ter palico pripeljali na šolo Miren. Na šolskem igrišču so jih že čakali otroci iz vrtca Miren. Vsi skupaj so pretekli šolsko tekaško stezo. Palica pa je nato romala v roke razredni stopnji Miren. Vsak razred je pretekel del poti od Mirna, mimo Orehovelj do Bilj. Nazadnje pa so palico pred vrtcem Montessori predali biljenskim prvošolcem, ki so tek ob 11. 35 zaključili na travniku pri potoku ob šoli. Za zaključek smo se vsi skupaj na travniku poveselili in zapeli ob prijetni glasbi naših glasbenikov.

Zapisala: Mateja Pirc

Dostopnost